Z OTROKOVO RISBO DO NJEGOVIH ČUSTEV

Otrok še ni zmožen regulacije čustev oz. se ne zmore sam pomiriti, ko je npr. jezen, žalosten … Če nima ob sebi odraslih, ki bi mu pri tem pomagali, lahko svoja čustva odreže, potlači, prevzame krivdo nase, zboli, se neprimerno vede … vse to z namenom, da se zaščiti pred čustveno bolečino.

Sebe in svoja čustva pa lahko izrazi tudi z risbo. V le-to projicira tisto, kar čuti, pa ne more izraziti in opisati z besedami. To, kar nosi v sebi skrito, postane preko risbe vidno. Ker svojih čustev ne zmore opisati, jih projicira v predmete, osebe, rastline, živali… ki jih nariše in se nato z njimi identificira. S pomočjo tega prepozna, ubesedi, sprejme in izrazi svoja čustva ter pridobiti kontrolo nad situacijo. Tako postane risba medij za prepoznanje otrokovega čustvenega sveta.

Na delavnici bodo podrobneje predstavljene terapevtske tehnike risanja, preko katerih pridemo do otrokovih čustev. Delavnica je izkustveno naravnana, kar pomeni, da bodo udeleženci predstavljene tehnike risanja preizkusili najprej na sebi. Pri delu z otroki je namreč zelo pomembno to, da smo najprej v stiku s svojimi čustvi, saj je to pogoj, da lahko pridemo do otrokovih čutenj.  

Za udeležbo na delavnici potrebujete:

  • računalnik, naloženo spletno aplikacijo zoom
  • risalne liste, barvice ali voščenke
  • predmet ali figurico po lastni izbiri

Preko delavnice vam nudimo:

  • izobraževanje preko lastne izkušnje – vse tehnike risanja boste lahko najprej preizkusili na sebi in iz prve roke spoznali, kako delujejo
  • gradivo
  • potrdilo o udeležbi (0,5 točke za napredovanje v nazive strokovnih delavcev v vzgoji in izobraževanju)

Delavnica:

  • je namenjena vzgojiteljem in učiteljem ter vsem, ki se poklicno ukvarjajo z otroki
  • se izvaja preko spletne aplikacije zoom
  • traja 8 pedagoških ur
  • sprejme največ 12 udeležencev

 

Termin delavnice: sobota, 10. 4. 2021, od 9.00 do 15.00.

Cena delavnice na udeleženca: 90,00 evrov.

Delavnico vodim Majda Baligač, magistrica zakonskih in družinskih študijev, z nadgradnjo znanja o terapevtski obravnavi otrok ter nadgradnjo znanja iz svetovalno-terapevtskega dela; specializantka zakonske in družinske terapije.

Informacije za prijavo: 051-453-301, info@sij-svetovanje.si.

Z otrokovo risbo do njegovih čustev

 

 

Če načrtuješ za eno leto, posej žito, če načrtuješ za desetletje, posadi drevo, če načrtuješ za vse življenje, vzgajaj ljudi. (kitajski pregovor)

Center za svetovalno-terapevtsko pomoč - SIJ
IZJAVA O ZASEBNOSTI

Naše spletno mesto uporablja piškotke. To so majhni podatkovni drobci, ki jih spletni strežnik ob obisku ponudi vašemu brskalniku. Ta jih običajno shrani na vaš računalnik oziroma mobilno napravo, ob poznejših obiskih pa se shranjeni piškotek iz brskalnika ponovno pošlje strežniku. Piškotki se uporabljajo za shranjevanje nastavitev, vodenje seje posameznega uporabnika, razlikovanje med uporabniki in za njihovo sledenje na spletišču (lahko tudi med večimi spletišči). Nadzor nad nalaganjem piškotkov, pregled njihovih lastnostni in njihovo brisanje so možni v nastavitvah vašega spletnega brskalnika ali z uporabo dodatnih vtičnikov v njem.

Piškotke razlikujemo glede na naslednje značilnosti:

1. začasni (in sejni) ali trajni piškotki,
2. lastni piškotki ali piškotki tretjih oseb.

Sejni piškotek je piškotek, ki se samodejno izbriše, ko brskalnik zaprete, medtem ko trajni piškotek ostane shranjen v brskalniku, dokler ne mine določeno obdobje (kar je lahko nekaj minut, dni ali več let).

Lastne piškotke postavi spletno mesto, ki ste ga obiskali, piškotke tretjih oseb pa postavi zunanja partnerska spletna storitev, ki je v spletno mesto vključena zaradi želene funkcionalnosti.

Katere piškotke uporabljamo na naši spletni strani?

Na spletnem mestu uporabljamo piškotke analitične storitve Google Analytics, ki so tako trajni in začasni (sejni piškotki), in pištotke vtičnika WordPress Statistics. Storitev uporabljamo za namen analiziranja prometa (štetje obiskovalcev, identifikacija brskalnikov in preživet čas uporabnika na strani, težave pri navigaciji itd.). Omogočajo nam, da ocenjujemo doseg in zanimivost naših prispevkov in odziv na občasne medijske akcije, ki jih izvajamo. Vse podatke uporabljamo interno in zgolj v namen izboljševanja našega spletnega mesta.

Kaj pa piškotki, ki so vezani na vtičnike družbenih omrežij?

Piškotki, ki so vezani na vtičnike družbenih omrežij nam omogočajo, da v vsebino svojega spletnega mesta integriramo njihove produkte – tako lahko obiskovalci delite vsebine s svojimi prijatelji oziroma drugimi povezanimi osebami (različni gumbi, kot so všeč mi je, deli vsebino, priporoči …). Vtičniki uporabljajo piškotke, da lahko družbena omrežja identificirajo svoje člane, ko ti pridejo na spletno mesto z vtičnikom. Če ob obisku našega spletnega mesta niste prijavljeni v posamezno družbeno omrežje (ali niste njegov član), pa je potrebno soglasje za nalaganje piškotkov s strani vtičnikov.

Druge povezave

Na spletnem mestu lahko najdete povezave do drugih spletišč, ki niso pod našim upravljanjem. Za spoštovanje zasebnosti oziroma za vsebino teh spletišč ne odgovarjamo, obiskovalcem preprosto le nudimo povezave, prek katerih lahko pridejo do uporabnih informacij s področja informacijske varnosti.