STORITVE

individualna terapija

INDIVIDUALNA PSIHOTERAPIJA ali SVETOVANJE

Psihoterapija je namenjena posameznikom, ki se spopadajo z raznimi osebnimi in medosebnimi težavami (razreševanje konfliktov, soočanje in prebolevanje izgube, prizadetosti, krivde, zlorabe, zasvojenosti, nasilje, težave v odnosih, eksistencialna kriza, neuspehi na osebnem ali poklicnem področju …).

zakonska terapija
PARTNERSKA/ZAKONSKA PSIHOTERAPIJA ali SVETOVANJE

Partnerska ali zakonska psihoterapija je namenjena partnerjema oziroma zakoncema, ki sta se znašla v medosebnih stiskah ali pa stiske doživlja/izraža le eden izmed njiju.

Namenjena je tudi parom, ki bi svoj odnos želeli le poglobiti in se ponovno povezati.

družinska terapija
DRUŽINSKA PSIHOTERAPIJA ali SVETOVANJE

Družinska terapija je namenjena družini, ki se spopada z ranljivimi temami (težki odnosi in težavna komunikacija med starši ter otroci, težave pri starševstvu oziroma vzgoji otrok, težave otrok na različnih področjih: alkohol, droge, cigarete, učne težave, motnje hranjenja, težave otrok pri odvajanju (močenje postelje), hitra spolnost, težave na področju samopodobe, težko doživljanje ločitve staršev, agresija ali apatija).

Pomoč otrokom v stiski Sij Majda Baligac.jpg
TERAPEVTSKA OBRAVNAVA OTROK (igralna terapija)

Otroci se velikokrat znajdejo v stiski, ki je ne znajo opisati z besedami. To kažejo skozi različne čustvene, vedenjske in zdravstvene težave. Da bi prišli v stik s sabo in svoja čustva izrazili na neškodljiv način, morajo svoja čustva najprej prepoznati in jih sprejeti. Do tega jim lahko pomagamo s terapevtskimi tehnikami (fotogovorica, risanje, peskovnik, lutke, glina). Gre za izkustveno učenje preko odnosa, kjer otrok preko govorice telesa razvija samozavedanje in krepi zdravo samopodobo. Obenem pa se nauči na čustva primerno odzvati. Uporaba terapevtskih tehnik je pri otrocih primerna ob razvezi staršev, pri čustvenih in vedenjskih težavah, pri težavah v vrtcu in šoli, pri motnji pozornosti, pri slabem stiku s starši, ob vključitvi v rejo ali posvojitvi, pri fizični, psihični in spolni zlorabi, ob doživljanju raznih travm …

Psihoterapevtska obravnava mladostnikov Sij Majda Baligač1.jpg
TERAPEVTSKA OBRAVNAVA NAJSTNIKOV

Najstnikom nudimo varen prostor, kjer ob pomoči psihoterapevta odkrivajo sebe in svoje potenciale, pridobivajo nove izkušnje ter se učijo soočati z raznimi življenjskimi ovirami.

spletna psihoterapija
SPLETNA PSIHOTERAPIJA

Spletna psihoterapija poteka preko aplikacije zoom.

Center za svetovalno-terapevtsko pomoč - SIJ
IZJAVA O ZASEBNOSTI

Naše spletno mesto uporablja piškotke. To so majhni podatkovni drobci, ki jih spletni strežnik ob obisku ponudi vašemu brskalniku. Ta jih običajno shrani na vaš računalnik oziroma mobilno napravo, ob poznejših obiskih pa se shranjeni piškotek iz brskalnika ponovno pošlje strežniku. Piškotki se uporabljajo za shranjevanje nastavitev, vodenje seje posameznega uporabnika, razlikovanje med uporabniki in za njihovo sledenje na spletišču (lahko tudi med večimi spletišči). Nadzor nad nalaganjem piškotkov, pregled njihovih lastnostni in njihovo brisanje so možni v nastavitvah vašega spletnega brskalnika ali z uporabo dodatnih vtičnikov v njem.

Piškotke razlikujemo glede na naslednje značilnosti:

1. začasni (in sejni) ali trajni piškotki,
2. lastni piškotki ali piškotki tretjih oseb.

Sejni piškotek je piškotek, ki se samodejno izbriše, ko brskalnik zaprete, medtem ko trajni piškotek ostane shranjen v brskalniku, dokler ne mine določeno obdobje (kar je lahko nekaj minut, dni ali več let).

Lastne piškotke postavi spletno mesto, ki ste ga obiskali, piškotke tretjih oseb pa postavi zunanja partnerska spletna storitev, ki je v spletno mesto vključena zaradi želene funkcionalnosti.

Katere piškotke uporabljamo na naši spletni strani?

Na spletnem mestu uporabljamo piškotke analitične storitve Google Analytics, ki so tako trajni in začasni (sejni piškotki), in pištotke vtičnika WordPress Statistics. Storitev uporabljamo za namen analiziranja prometa (štetje obiskovalcev, identifikacija brskalnikov in preživet čas uporabnika na strani, težave pri navigaciji itd.). Omogočajo nam, da ocenjujemo doseg in zanimivost naših prispevkov in odziv na občasne medijske akcije, ki jih izvajamo. Vse podatke uporabljamo interno in zgolj v namen izboljševanja našega spletnega mesta.

Kaj pa piškotki, ki so vezani na vtičnike družbenih omrežij?

Piškotki, ki so vezani na vtičnike družbenih omrežij nam omogočajo, da v vsebino svojega spletnega mesta integriramo njihove produkte – tako lahko obiskovalci delite vsebine s svojimi prijatelji oziroma drugimi povezanimi osebami (različni gumbi, kot so všeč mi je, deli vsebino, priporoči …). Vtičniki uporabljajo piškotke, da lahko družbena omrežja identificirajo svoje člane, ko ti pridejo na spletno mesto z vtičnikom. Če ob obisku našega spletnega mesta niste prijavljeni v posamezno družbeno omrežje (ali niste njegov član), pa je potrebno soglasje za nalaganje piškotkov s strani vtičnikov.

Druge povezave

Na spletnem mestu lahko najdete povezave do drugih spletišč, ki niso pod našim upravljanjem. Za spoštovanje zasebnosti oziroma za vsebino teh spletišč ne odgovarjamo, obiskovalcem preprosto le nudimo povezave, prek katerih lahko pridejo do uporabnih informacij s področja informacijske varnosti.